„Mano darželyje“ vykdoma Latvijos empatijos mokyklos programa vaikams “TANZPRO-Biodanza”

„Mano darželyje“ vykdoma Latvijos empatijos mokyklos programa vaikams “TANZPRO-Biodanza”

“TANZPRO-Biodanza” programą vaikams

“Biodanza” (“Bio” – gyvenimas, “Danza” – prasmingas judėjimas) sistema buvo sukurta psichologo ir antropologo Rolando Toro 1960-siais. Šiuo metu sistema yra paplitusi bei praktikuojama daugiau nei 60 pasaulio šalių. Ši sistema turi daug posistemių, iš kurių viena yra skirta vaikams („TANZPRO-Biodanza“).
“TANZPRO-Biodanza” – tai moksliniais tyrimais paremta į judesį orientuota sistema vaikams, kurios metu yra akcentuojamos vertybės, lavinamas emocinis intelektas. Sistema buvo plėtojama ir moksliškai tyrinėjama 2008-2010 metais Leipcigo universitete. Vieni iš programos vaikams tyrimų rezulatatų yra pateikti Oksfordo vadovėlyje “Šokis ir gera savijauta”.

Kaip tai veikia? Specialiai atrinktos muzikos, judesio ir bendravimo tarpusavyje derinys suformuoja kūno cheminę būseną, kuri judesyje sukuria labai svarbų biocheminį ir neuroliginį subalansavimą.
Teigiami aspektai:
• Lavina kūrybingumą;
• Padidina pasitikėjimą savimi;
• Mokina išreikšti save;
• Pagerina tarpusavio bendravimo įgūdžius;
• Skatina priimti kiekvieną, koks yra;
• Gerina vaiko elgesį (vaikas tampa ramesnis, pagarbesnis, švelnesnis);
• Mažina stresą, balansuoja emocijas;
• Stiprina imuninę sistemą, stiprina nervų sistemą, balansuoja hormoninę sistemą;
„TANZPRO-Biodanza“ programos metu vaikai (3-6 metų) yra supažindinami su skirtingomis temomis, kaip gyvūnijos pasaulis, gamtos stichijos ir pan. Taip pat kiekvienos sesijos metu yra paliečiamos aktualios vertybinės temos: gimimas ir augimas, laisvė, meilė, stiprybė. Sesija vedama vieną kartą per savaitę. Sesija susideda iš trijų dalių:

  1. Pasaka-Temos pateikimas
  2. Praktinė dalis-Judesys
  3. Potyrių ir pojūčių išreiškimas piešiant

Recent Posts

Leave a comment

POST COMMENT

Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymai šioje svetainėje būtų patogesni. Toliau naršydami šiame puslapyje Jūs sutinkate su šio puslapio privatumo politika.
Sutinku Slapukų taisyklės