Ką reikia žinoti apie trimečius vaikus?

Ką reikia žinoti apie trimečius vaikus?

TRUMPAI APIE TRIMEČIUS.

Trejų metų vaikų amžius dažnai apbūdinamas kaip pereinamasis. Tokio amžiaus vaikai labiau panašūs į keturmečius ir penkiamečius negu į dvimečius. Nuo dvimečių juos labiausiai skiria naujai įgytas gebėjimas IŠREIKŠTI SAVE ŽODŽIAIS ir REALIZUOTAIS SUMANYMAIS. Šis gebėjimas atveria visą socialinį pasaulį!

SOCIALINĖ IR EMOCINĖ RAIDA. Trejų metų vaikai pradeda pasitikėti, jie supranta, kad tėvai, pedagogai ir kiti, jų gyvenime svarbūs žmonės, tinkamai jais pasirūpins. Įgiję pasitikėjimo jie tampa nepriklausomi ir jaučia pasididžiavimą, kad gali patys savim pasirūpinti: apsirengti ir išsivalyti dantis, kaip ir jų tėvai bei broliai ar sesės. Trimečiai nori, kad pastebėtume jų naujai įgytus įgūdžius, pvz., kad jie moka padengti stalą arba minti triratuką. Nors šiuo metu atsiranda socialinių įgūdžių, tačiau visiškai jie dar neišsivysto. Labai draugiškas trejų metų vaikas gali greitai tapti į save orientuotu egocentriku.

FIZINĖ RAIDA. Trejų metų vaikas paprastai žaidžia ilgiau ir yra labaiu susikaupęs negu mažesnis vaikas. Fizinių įgūdžių reikalaujantys užsiėmimai, pvz., bėgimas, supimasis, kamuolio mėtymas ir gaudymas, šokiai pagal muziką, suteikia daug pasitenkinimo šios amžiaus grupės vaikams. Tačiau taip pat nuteikia ir ramus žaidimas su lėlėmis arba piešimas. Skirtingai negu dvimečiui, trimečiui surinkti dėlionę aštuntą kartą iš eilės gali būti įdomiau negu žaisti su kamuoliu.

PAŽINIMO RAIDA. Trejų metų vaikai kupini minčių ir sumanymų. Jie naudojasi visais pojūčiais, kad suprastų pasaulį, esantį aplink juos. Tačiau trimečių gebėjimas klasifikuoti ir suprasti aplinkinį pasaulį yra pradinio lygmens. Jie gali rūšiuoti daiktus, bet dažniausiai tik pagal vieną kurį nors požymį. Egocentriška prigimtis paprastai neleidžia jiems pastebėti kito žmogaus požiūrio, nors šis apribojimas gali būti paveiktas aplinkybių. Daugelis geba išreiškti išgyvenimus, taip pat būti empatiški – ir galima pamatyti, kaip grupėje trimetis duoda žaislą nusiminusiam vaikui.

KALBOS RAIDA. Trimečių vaikų kalba vystosi labai sparčiai. Dvimečiai dažniausiai taria tik pagrindinius kalbos garsus, o trimečiai jau būna įvaldę visus kalbos garsus, galbūt išskyrus č,f,l,r,š,ž. Dauguma trimečių sugeba vartoti daugiskaitą, kalba sakiniais, atkartoja trumpus eiliuotus tekstus ir daug klausinėja. Jie gali pasakyti savo vardą ir pavardę. Jiems patinka pasidalinti savo mintimis ir dalyvauti pokalbyje.

 

 

Parengta naudojantis „Ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymas“

 

Related Posts

Leave a comment

POST COMMENT

Slapukai padeda užtikrinti, kad ateityje Jūsų apsilankymai šioje svetainėje būtų patogesni. Toliau naršydami šiame puslapyje Jūs sutinkate su šio puslapio privatumo politika.
Sutinku Slapukų taisyklės